GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

 

CoşkunVenedik Ambalaj Paketleme San. ve Dış Tic. A.Ş. olarak üretilen ambalaj malzemeleri ve etiketleme hizmetinde, ürünlerimizi CoşkunVenedik Ambalaj Paketleme San. ve Dış Tic. A.Ş.de Hijyen Kalite Standartlarında müşterilerimize sunmanın tüketicilere karşı sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz.

Ambalaj malzemelerimiz CoşkunVenedik Ambalaj Paketleme San. ve Dış Tic. A.Ş.   Gıda Güvenliği Standart Şartlarına göre test etmek ve kontrolsüz hiç bir ambalajı piyasaya göndermemek.    

Üretim alanlarının ve ekipmanların hijyenik dizayna uygun olarak düzenlenmesini ve yerleşimini sağlamak, hijyenik temizliklerini yapmak ve kontrol etmek.    

Tüm sistemde, iyi imalat/Hijyen uygulamalarını PRP(s)(ön gereksinim programları)  en iyi şekilde uygulamak.

Hammadde ve yardımcı malzemelerini tedarikçiden, fabrikaya gıda güvenirliği açısından temiz olarak ulaşmasını ve uygun depolama koşullarında stoklanmasını sağlamak, periyodik olarak gıda güvenliği kontrolleri yapmak.

Hijyen ve Gıda Güvenliği Standart Şartlarının ve yasal şartların tüm firma genelinde sağlanması için tüm çalışanların bilinçlendirileceği hijyen eğitimlerini periyodik olarak vermek ve pekiştirmek.     

Firmada hijyen ve Gıda Güvenliği Standart Şartlarının sağlanması için tüm hazırlanan prosedür ve talimatların uygulanmasını sağlamak ve değişen şartlara göre güncelleştirmek.

Firmada hijyenin ve Gıda Güvenliği Standart Şartlarının yürütülmesinden ve ambalajlarımızın güvenliğinden tüm firma çalışanları sorumludur.

Oluşturulan gıda güvenliği politikamız, sürekli gözden geçirilecek ve tüm personele de iletilerek onlar tarafından da anlaşılması sağlanacaktır.

Bu politikanın uygulanması ve istenilen seviyede FSSC 22000 standardı ve yasal şartlara ve mevzuata göre gıda güvenirliği standartlarının sağlanması Firma Genel Müdürünün sorumluluğunda olup, bu sorumluluk fabrika bünyesindeki Kalite Departmanının ve Gıda Güvenliği Ekip Liderinin desteği ile yürütülür.       

                                                                                                                                                                                                                                        GENEL MÜDÜR

  NURETTİN ÇOŞKUN